Hlavní stránka

Legislativa a Standardy eHealth v ČR - novinky

Dne 16. září 2018 jsem přednesl na Sympoziu klinické biochemie FONS 2018 v Pardubicích příspěvek "Datové standardy a rozvoj jejich využití v e-Health ČR". Představil jsem zde aktuální podobu legislativní přípravy zakotvení standardizace elektronického zdravotnictví v zákoně o elektronickém zdravotnictví, jehož věcný záměr budeme za několik měsíců předkládat vládě.

Pokud Vás zajímá problematika standardizace eHealth v klinických laboratořích, dovoluji si doporučit prezentace na celé sekci eHealth uvedeného Sympozia, jsou zde např. i zajímavé zkušenosti ze Slovenska, mj. z přechodu na LOINC.

V souvislosti se zpracováním Národního katalogu standardů elektronického zdravotnictví a Národního standardizačního rámce elektronického zdravotnictví (National eHealth interoperability framework) obnovujeme po dvou letech činnost pracovní skupiny, která se problematice, nyní již dlouhodobě, bude věnovat v rámci Národního centra elektronického zdravotnictví.

Mále-li zájem se k našemu úsilí připojit, dejte o sobě prosím vědět na nsez@mzcr.cz.

Martin Zeman

Aktuality

Vystoupení zástupců MZ ČR na konferenci MEDSOFT 2019

27.3.2019

MZ ČR bylo na konferenci MEDSOFT 2019 zastoupeno především kulatým stolem za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a dále např. vystoupením Martina Zemana a Jiřího Boreje z Národního centra elektronického zdravotnictví

Podrobnosti

Doporučení Evropské komise o evropském formátu pro výměnu elektronických zdravotních záznamů EHRxF

8.2.2019

Evropská komise dne 6. února 2019 přijala doporučení o evropském formátu elektronické výměny zdravotních záznamů. Doporučení je výsledkem úspěšné spolupráce mezi Evropskou komisí, eHealth Network a souvisejících pracovních skupin. Aktivně se zapojila i ČR.

Podrobnosti

Setkání NCeZ se zástupci zdravotních pojišťoven – pracovní skupina pro Autoritativní registr pacientů

7.2.2019

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 proběhlo v prostorách MZČR setkání pracovní skupiny Národního centra elektronického zdravotnictví MZ ČR pro Autoritativní registr pacientů, do které se zapojily desítky odborníků ze zdravotních pojišťoven.

Podrobnosti

Setkání NCeZ s organizacemi podílejícími se na tvorbě a správě standardů elektronického zdravotnictví

20.11.2018

Ministerstvo zdravotnictví České republiky - Národní centrum elektronického zdravotnictví uspořádalo 19.11.2018 "Setkání s organizacemi podílejícími se na tvorbě a správě standardů elektronického zdravotnictví a s dodavateli informačních technologií".

Podrobnosti

Mapa webu

Kontakty

Ministerstvo zdravotnictví
Palackého nám. 4
128 01 Praha 2

+420 224 971 111

+420 224 971 111

Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat informace o novinkách, napište nám prosím svoji adresu.