Aktuality

8. konference Digitální medicína "Budoucnost je teď"

Konference Digitální medicínaKonference se uskutečnila v hotelu Grandior Praha. V rámci programu konference vystoupil ředitel Národního centra elektronického zdravotnictví MZ ČR - Ing. Martin Zeman.

Ve svém příspěvku s názvem "Plány a postup digitalizace zdravotní péče v ČR z pohledu Ministerstva zdravotnictví" se Martin Zeman zaměřil na přístup a vizi Národního centra elektronického zdravotnictví, prioritní aktivity, kterými jsou:

  • Strategické řízení rozvoje elektronického zdravotnictví
  • ePreskripce
  • Vybudování základní informační infrastruktury eHealth

Z dalších důležitých aktivit zmínil Výměnu zdravotnické dokumentace, Kybernetickou bezpečnost, Telemedicínu a Portál elektronického zdravotnictví. Dále Martin Zeman účastníky konference seznámil s aktuálními výzvami, které je třeba v rámci projektů řešit, s plány na letošní rok a cíle do roku 2021 a do roku 2030. Nezbytnou součástí prezentace byla i otázka legislativních změn, které musí proběhnout společně s postupem elektronizace zdravotnictví.

Prezentaci Martina Zemana si můžete prohlédnout zde.

 

 

 

 

 

 

Přílohy

Aktuality

8. konference Digitální medicína "Budoucnost je teď"

11.6.2019

V Praze proběhla 7. června 2019 8. konference o digitální medicíně s podtitulem "Budoucnost je teď". Záštitu nad konferencí přijalo Ministerstvo zdravotnictví a pan ministr Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA

Podrobnosti

Vystoupení zástupců MZ ČR na konferenci MEDSOFT 2019

27.3.2019

MZ ČR bylo na konferenci MEDSOFT 2019 zastoupeno především kulatým stolem za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a dále např. vystoupením Martina Zemana a Jiřího Boreje z Národního centra elektronického zdravotnictví

Podrobnosti

Doporučení Evropské komise o evropském formátu pro výměnu elektronických zdravotních záznamů EHRxF

8.2.2019

Evropská komise dne 6. února 2019 přijala doporučení o evropském formátu elektronické výměny zdravotních záznamů. Doporučení je výsledkem úspěšné spolupráce mezi Evropskou komisí, eHealth Network a souvisejících pracovních skupin. Aktivně se zapojila i ČR.

Podrobnosti

Setkání NCeZ se zástupci zdravotních pojišťoven – pracovní skupina pro Autoritativní registr pacientů

7.2.2019

Ve čtvrtek 31. 1. 2019 proběhlo v prostorách MZČR setkání pracovní skupiny Národního centra elektronického zdravotnictví MZ ČR pro Autoritativní registr pacientů, do které se zapojily desítky odborníků ze zdravotních pojišťoven.

Podrobnosti

Mapa webu

Kontakty

Ministerstvo zdravotnictví
Palackého nám. 4
128 01 Praha 2

+420 224 971 111

+420 224 971 111

Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat informace o novinkách, napište nám prosím svoji adresu.