Hlavní stránka

Seminář Komunikační strategie elektronizace zdravotnictví č. 2

Dne 17. července 2019 proběhl v prostorách MZČR workshop "Communication" No 2. Cílem workshopu byla diskuze na téma "Komunikační strategie elektronizace zdravotnictví". Workshop proběhl za účasti náměstkyně ministra MUDr. Aleny Šteflové, Ph.D., MPH, náměstka pro zdravotní péči prof. MUDr. Romana Prymuly, CSc., Ph.D. a za účasti českých i zahraničních expertů, zástupce Evropské komise a zaiteresovaných osob. Na semináři byl vysvětlen návrh postupu tvorby komunikační strategie a její realizace, cílové skupiny, klíčová sdělení a způsoby oslovení stakeholderů. Prezentována byla výzkumná metoda Delphi jako vhodná technika pro pro stanovení odborného odhadu budoucího vývoje nebo stavu pomocí skupiny expertů. Pan Adria Garcia Font podrobně představil systematickou marketingovou podporou elektronizace zdravotnictví ze strany ministerstva zdravotnictví Katalánska. Na závěr workshopu proběhla delší diskuze účastíků akce s organizátory a přizvanými experty.

Seminář byl součástí projektu z programu podpory strukturálních reforem EU SRSP na posílení kapacity na vytvoření a implementaci Národního centra elektronického zdravotnictví („Strengthening of capacity for creation and  implementation of the National eHealth Centre). Projekt je realizován s odbornou pomocí Evropské asociace zdravotnické telematiky (EHTEL) za technické asistence rakouské rozvojové agentury AED. 

S pomocí tohoto projektu samostatné Národní centrum elektronického zdravotnictví zahájilo v rámci ministerstva činnost 1. ledna tohoto roku.

Agenda a přednášející:

  1. Úvod - Christian Raming, Petr Struk
  2. Czech eHealth Communication Strategy preparation - Paul Kucera
  3. eHealth Communication Strategy and Delphi Method - Zdeněk Kučera
  4. Catalan Health Ecosystem - Pacient Journey - Adria Garcia Font

 

Přílohy

Aktuality

10. 10. 2019 proběhl "IHE Framework" workshop

16.10.2019

Ve čtvrtek 10. října 2019 proběhl v prostorách Ministerstva zdravotnictví mezinárodní workshop věnovaný zavedení postupů IHE do národní praxe ČR a to za účasti předních zahraničních expertů, zástupců nemocnic, akademické a veřejné sféry.

Podrobnosti

NČLP - upozornění na HROZÍCÍ PROBLÉM - přechod na klíče NČLP od 50000 výše od 12/2019

14.10.2019

Prověřte, zda používáte DASTA a NČLP korektně a zda používáte aktuální platnou verzi ! Pokud máte NČLP doplněn o své lokální položky, prověřte jejich klíče (musí být v intervalu 25000 - 49999) a zvažte jejich další existenci s ohledem na případná rizika!

Podrobnosti

Investiční pokyny členským státům EU a Evropské komisi o interoperabilním ekosystému pro digitální zdravotnictví

4.7.2019

investiční pokyny členským státům EU a Evropské komisi o interoperabilním ekosystému pro digitální zdravotnictví a investičních programech pro novou / aktualizovanou generaci digitální infrastruktury v Evropě, jak byly přijaty na 15. zasedání eHN 12.6.2019

Podrobnosti

Pozvánka na Česko-izraelský inovační den dne 6.11.2019 v Olomouci

11.9.2019

Izraelští odborníci na inovace a eHealth v Olomouci V BEA campusu Olomouc se 6. listopadu uskuteční Česko-izraelský inovační den Smart Healthcare – Management, Education, Innovations.

Podrobnosti

Mapa webu

Kontakty

Ministerstvo zdravotnictví
Palackého nám. 4
128 01 Praha 2

+420 224 971 111

+420 224 971 111

Odběr novinek

Pokud si přejete dostávat informace o novinkách, napište nám prosím svoji adresu.